Zajęcia intelektualne i manualne

Zajęcia intelektualne i manualne

Zajęcia stacjonarne obejmują aktywności wspierające samorozwój uczestników i inicjujące ich do rozwijania swoich pasji i umiejętności.

Podczas dnia zajęć nasi klubowicze wykonują różnego rodzaju czynności manualne, wspólnie czytają wybrane książki, czy oglądają filmy.

Nie sposób wymienić wszystkich zajęć, jakie realizowane są podczas spotkań, ponieważ są one dobierane indywidualnie, tak, by każdy senior mógł robić to, co sprawia mu przyjemność i na co w danej chwili ma chęć.

Do lokalu, w którym znajduje się Klub Ostoja przynależy ogród. Latem planowane jest wspólne zagospodarowanie jego przestrzeni, tak, by móc później w przyjemnych okolicznościach, w otoczeniu zieleni i kwiatów, pod parasolami przyjemnie spędzać czas, rozmawiając, oraz wygrzewając się w promieniach słońca.

Aktywności fizyczne

Oprócz aktywności pobudzających intelektualnie, troszczymy się o sprawność fizyczną naszych podopiecznych, bo jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowym zdrowy duch.

Organizując spacery zapewniamy tak ważną dla osób starszych, niezbędną dawkę ruchu. Piesze wycieczki po okolicznych parkach i ciekawych miejscach, takich jak: Młynówka Królewska, Planty Krakowie, Park Jordana, to doskonała forma spędzenia słonecznych dni. Uczestnictwo w spacerach oczywiście nie jest obowiązkowe, na miejscu zawsze znajduje się opiekun, który będzie czuwał nad seniorem, który w danym dniu będzie wolał spędzić czas w inny sposób.

Ciekawym i niezwykle lubianym przez seniorów zajęciem jest także gimnastyka, specjalnie dedykowana osobom starszym, dostosowana do ich potrzeb i możliwości.

Kultura i rozrywka

Dbamy także o wymiar kulturalny naszych spotkań, dlatego w programie zajęć uwzględniliśmy wyjścia do kina, teatru czy spotkania z ciekawymi, inspirującymi osobami.