BIAŁA HERBATA ZATRZYMA MŁODOŚĆ

BIAŁA HERBATA ZATRZYMA MŁODOŚĆ

To jakościowo najlepsza ze wszystkich herbat dostępnych na rynku. Nie przez przypadek należy do gatunków tak rzadkich, jak i drogich. Nazywa się ją herbatą młodości. Dowiedz się dlaczego.

Królowa herbat

Herbata ta jest produkowana wyłącznie w Chinach i na Sri Lance z młodych listków, które zbierane są wczesnym rankiem. Jej niezwykłość podkreśla m. in. fakt, że w procesie wytwarzania nie ingeruje się w ich kształt, zaś jeszcze przed wysuszeniem – odbywa się ono naturalną metodą tj. przez wystawienie na słońce – poddaje się je oddziaływaniu pary wodnej, która oczyszcza i „napulchnia” listki. Ze względu na delikatność tej herbaty, temp. parzenia nie powinna przekraczać 85°C przez 5-7 min.

Naukowcy dowiedli, że biała herbata ma działanie antymutogenne, czyli przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych w komórkach. Nazywana eliksirem młodości kusi bogactwem witamin i związków mineralnych. Jej dobroczynne działanie odczuje nasza cera i kondycja skóry.

Poznaj sekrety białej herbaty?

• zawiera dużo witaminy C, która wzmacnia odporność i pomaga oczyszczać organizm z toksyn

• mimo iż w smaku wydaje się nieco mdła, zawiera sporo teiny (odpowiednika kofeiny), która intensywnie pobudza, orzeźwia, a także wzmaga koncentrację

• antyoksydanty w jej składzie rewitalizują skórę oraz opóźniają jej wizualne starzenie się oraz zapewnia świeży wygląd

• zawiera polifenole, chroniące organizm przed atakiem wolnych rodników, które są odpowiedzialne za proces starzenia się całego organizmu