Kolejka czyli jak uszczęśliwić małego chłopca

Kolejka czyli jak uszczęśliwić małego chłopca

Nie tylko chłopcy, którzy lubią podróżować pociągiem, ucieszą się z takiej zabawki. Zabawa kolejką potrafi wciągnąć chłopca na wiele godzin. A czasem wciąga również jego tatę.

Kolejki z drewna

Drewniane zestawy zawierają wiele ciekawych elementów. Oprócz elementów obowiązkowych, czyli torów i pociągu, znaleźć w nich można także mosty, budynek dworca kolejowego, semafory, domy, a nawet drzewa i samochody. A wszystko to z drewna pomalowanego na ładne i żywe kolory.

Kolejki elektryczne

Taka kolejka to marzenie niejednego chłopca (i co tu dużo ukrywać, również niejednego taty). To zupełnie co innego niż drewniane, opisywane powyżej zestawy. Pociąg wygląda w tym przypadku zdecydowanie bardziej realistycznie niż jego drewniana wersja. Poza tym, by mógł przejechać od stacji do stacji, nie trzeba go pchać paluszkiem. Taki pociąg jeździ sam i to jest w całej zabawie najlepsze. Co znajduje się w takim fantastycznym zestawie? Są tam oczywiści tory – zarówno łukowe, jak i proste, są też zwrotnice, jest lokomotywa i wagony – towarowe lub osobowe, kryte lub odkryte. Do zestawów dołączane są również zasilacze oraz regulatory prędkości. Czyli jest wszystko to, co jest potrzebne, by móc uruchomić nową linię kolejową. Przygotowywanie makiety to osobny rozdział i również wspaniała zabawa. Pociąg musi przecież przejeżdżać przez tunele, pod mostami, przez lasy, wśród gór i skał. Trzeba więc to wszystko przygotować. To zajęcie pracochłonne i niełatwe, jednak chłopiec z pomocą taty poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. W specjalistycznych sklepach kupić można wszystko, co do przygotowania takiej makiety się przyda, czyli, małe drzewka, krzewy oraz żywopłoty, materiały potrzebne do stworzenia oczek wodnych, rzek i jezior, tunele oraz różnego rodzaju bramy, skały i mosty. Wszystko czego dusza zapragnie. Po stworzeniu wymarzonej makiety, czas na wymarzona zabawę. A więc – odjazd!